معرفی اپلیکیشنSwiftKey

معرفی اپلیکیشنSwiftKey

معرفی اپلیکیشنSwiftKey

گوشی‌های هوشمند نقش مهمی در زندگی ما دارند و سازندگان مستقل اپلیکیشن‌ها در تلاش‌اند تا ارتباط کاربران را ساده‌ و موثرتر کنند. یکی از جنبه‌های تعامل بهتر با دنیای دیجیتال، کیبورد گوشی یا تبلت شماست. البته پیدا کردن یک کیبورد خوب کار راحتی نیست. گزینه‌های زیادی برای شما در دسترس است که خیلی از آن‌ها هم عملکرد خوبی دارند. ما در ادامه‌ی این مطلب، یکی از بهترین اپلیکیشن‌های کیبورد را به شما معرفی می‌کنیم. با دیجی‌کالا مگ و بررسی اپلیکیشن «سوییفت‌کی» (SwiftKey) همراه باشید.

‌‌‌‌ ‌‌‌ ‌‌‌

با توجه به این‌که شما چه توقعی از کیبورد داشته باشید می‌توانید یکی از آن‌ها را دانلود و نصب کنید. از عوامل تاثیرگذار در انتخاب کیبورد می‌توان به اندازه‌ی کیبورد، سرعت تایپ با آن، قدرت حدس کلمات و شکلک‌هایش اشاره کرد.

اپلیکیشن کیبورد Fleksy ،Google Keyboard و SwiftKey در این بازار، ازجمله محبوب‌ترین‌ها هستند. بیایید نگاهی به اپلیکیشن SwiftKey بیندازیم.

SwiftKey شاید یکی از زیباترین و محبوب‌ترین کیبوردهای موجود باشد. دلیل آن، رابط کاربری این اپلیکیشن است. این کیبورد تم‌های متنوعی دارد و می‌توانید به‌راحتی تم مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید. البته اگر بخواهید ازنظر طراحی، تم پیش‌فرض آن را با گوگل کیبورد مقایسه کنید، شاید امتیاز بیشتری به کیبورد گوگل بدهید؛ زیرا طراحی‌های ساده و زیبای گوگل موسوم به متریال دیزاین تقریبا مورد پسند همه است.

در کنار پشتیبانی این کیبورد از زبان‌های مختلف، شکلک‌های متنوعی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

همچنین می‌توانید به‌راحتی اندازه و نحوه‌ی چیدمان کیبورد را تغییر دهید.

یا اگر معمولا از دو دست برای تایپ استفاده می‌کنید، می‌توانید از حالت Thumb استفاده کنید.

یکی از قدرتمندترین بخش‌های این کیبورد، قدرت پیش‌بینی آن است. SwiftKey با توجه به سبک نوشتن شما، کلمات را پیش‌بینی و ارایه می‌کند. حتی اگر از زبان انگلیسی استفاده نکنید، این کیبورد در زبان فارسی هم پیش‌بینی‌های بسیار قابل قبولی را ارایه می‌کند. البته رقیب قدرتمند این اپلیکیشن، یعنی کیبورد گوگل نیز دارای پیش‌بینی‌های خوبی است اما نه به اندازه‌ی SwiftKey.

اگر ازجمله کسانی هستید که در تایپ کردن و برای افزایش سرعت، متکی به پیش‌بینی کیبورد هستید، بهتر است SwiftKey را انتخاب کنید.
درباره‌ی سرعت تایپ، تفاوت زیادی بین SwiftKey با گوگل کیبورد وجود ندارد. البته اگر تنها به دنبال کیبوردی هستید که سرعت تایپ‌تان را افزایش دهد بهتر است اپلیکیشن Fleksy را انتخاب کنید که توانسته رکورد جهانی گینس را برای سریع‌ترین تایپ، به خود اختصاص دهد. زیرا این اپلیکیشن برعکس SwiftKey که بر روی فشردن کلیدها تکیه دارد، بیشتر بر روی اشاره‌ها متمرکز شده است. البته اگر از گوشی قدیمی استفاده می‌کنید بهتر است از این اپلیکیشن استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد در گوشی شما به‌درستی کار نخواهد کرد.

اگر می‌خواهید کیبوردی در گوشی اندرویدی یا iOS خود داشته باشید که از لحاظ بصری زیبا بوده و سرعت تایپ‌تان را با پیش‌بینی‌های دقیق افزایش دهد، بهتر است این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید.

‌‌Pros
دارای تم‌های مختلف در رنگ‌های تیره و روشن
پشتیبانی از زبان‌های مختلف
پشتیبانی بسیار خوب از زبان فارسی
تشخیص هوشمند لغات
قابلیت تایپ با کشیدن پشت سر هم انگشت بر روی کلمات
‌Cons

عدم پشتیبانی از گوشی‌های قدیمی
‌‌‌‌ ‌‌ ‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌