معرفی اپلیکیشن Twilight

معرفی اپلیکیشن Twilight

معرفی اپلیکیشن Twilight

چشم ها از حساس ترین اندام های بدن انسان اند که به غیر از دیدن دور و اطراف، نقش بسیار مهمی در فعل و انفعالات بدن همچون خواب ایفا می کنند. تحقیقات جدید دانشمندان اثبات کرده که نور آبی (که به مقدار زیادی از نمایشگرهای موبایل و تبلت هایی که روزانه با آنها سر و کار داریم ساطع می شود) می تواند در روند خواب و عملکرد هورمون القا کننده آن ملاتونین اختلال ایجاد کند.

طوری که گفته شده افرادی که پیش از خواب به مطالعه با موبایل می پردازند، تأثیر نور آبی بر چشمانشان موجب می شود که به خاطر یک اختلال هورمونی، یک ساعت دیرتر از حالت عادی به خواب روند.

از این رو سازندگان Twilight با راه حلی ساده کوشیده اند که جلوی مضرات استفاده از موبایل در شب و پیش از خواب را بگیرند. اپلیکیشنی که امروز به معرفیش می پردازیم، فیلتر قرمز رنگی را روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند می اندازد تا بتوانید بدون ایجاد هیچ گونه اختلال مطالعه آسان تری پیش از خواب شبانه داشته باشید.

همانطور که در مقدمه گفتیم، هدف Twilight کاستن از طول موج آبی رنگی است که از نمایشگر تلفن های هوشمند ساطع می شود و این کار را با اعمال یک فیلتر قرمز رنگ انجام خواهد داد.

در منوی اصلی Twilight قادرید حالت قرمز رنگ را با دکمه Play در گوشه تصویر، فعال و غیر فعال کنید. البته امکان تنظیم ساعت برای فعال شدن Twilight در زمان مشخصی از روز می تواند شما را از انجام چنین کاری به طور دستی بی نیاز کند.

در منوی اصلی Twilight می توانید گزینه هایی برای تنظیم گرمای رنگ، شدت فیلتر و روشنایی تصویر را ببینید. با تنظیم هر کدام از آنها، حالا می توانید حالت شخصی سازی شده خود را به صورت یک پروفایل ذخیره کرده تا در صورت استفاده مجدد از همین تنظیمات نیازی به دستکاری مجدد گزینه ها نداشته باشید و با یک اشاره تنظیمات قبلی را اعمال کنید.

زمان اعمال فیلتر قرمز در Twilight برای کاربر قابل تنظیم در نظر گرفته شده. می توانید فعال شدنش را مطابق طلوع خورشید، ساعت هشدار یا مکان جغرافیایی که در آن هستید قرار داده یا در ساده ترین حالت، بازه زمانی مشخصی از شبانه روز را برای عمل Twilight در نظر بگیرید.

در بخش تنظیمات بیشتر هم گزینه های بیشتری برای مدیریت اپلیکیشن را خواهید دید که Smartlight و توقف خودکار فیلتر قرمز در اپلیکیشن های تعیین شده از مهم ترین و موثرترین آنها هستند.

Twilight به صورت رایگان برای گجت های اندرویدی عرضه شده که البته یک نسخه Pro پولی با گزینه هایی بیشتر هم دارد. اگر به سلامت چشمان خود اهمیت می دهید و می خواهید که شب ها خواب راحت تری داشته باشید، توصیه می کنیم حتما Twilight را امتحان کنید.